top of page
PIRMĀ NODARBĪBA

   Wing Tsun Kung Fu ir universāla cīņas māksla, kas piemērota ikvienam un uzlabo ne tikai fizisko, bet arī emocionālo stāvokli.

Iepriekšēja fiziskā sagatavotība nav nepieciešama, taču uzsākot apmācību sajutīsiet savas pašsajūtas uzlabošanos – paaugstināsies enerģija un pašsajūta, uzlabosies koncentrēšanās spējas, kā arī biežāk pamodīsieties labā garastāvoklī.
   Cīņas mākslai nav vecuma ierobežojumu, ar to var nodarboties gan 8 gadu vecumā, gan 80 gadu vecumā. Galvenais ir vēlme gūt panākumus un kļūt par pilnvērtīgu asociācijas biedru!
Vēlaties iepazīties ar Wing Chun (Wing Tsun) cīņas mākslu?

   Nāciet – pirmā nodarbība visos asociācijas klubos ir BEZ MAKSAS!

298554185_548622437062304_208588961274966370_n.png

   Pirmajā nodarbībā instruktors parādīs un paskaidros Jums galvenos pamata principus. Kā tos pielietot kaujā, ar ko atšķirtas Wing Tsun no citām cīņas mākslām. Jūs apgūsiet skolas noteikumus, sajutīsiet atmosfēru un noskaņojumu klubā. Nav nozīmēs vai ir iepriekšējā pieredze sportā un kāda ir fiziskā sagatavotība. Pat ja iesiet iesācējas cīņas mākslās, instruktori palīdzēs apgūt tehniku Wing Tsun kung fu.

Pirmajā nodarbībā jāņem līdzi sporta apģērbs:

 • Sporta bikses

 • T-kreklu

 • Sporta apavus

Lai turpinātu studēt Wing Tsun Kung Fu, Jums būs nepieciešams:

 

1. Pildspalva un piezīmju grāmatiņa

Wing Tsun apgūšanā svarīga ir ne tikai praktika, bet arī tehniskas izprašana. Tas ir viens no Wing Tsun Kung Fu apgūšanas principiem. Svarīgi ir ne tikai atkārtot kustības, bet galvenais – saprast priekš kam un kāpēc tās tiek veiktas. Pierakstot tehniku mēs piespiežam prātu “atkārtot” apgūto, veicinot padziļinātu izprati.

2. Krūškurvja aizsardzība

Aizsargā no traumām veicot dažādus sitienus praktizējot pāros. Mums ir svarīgi, lai apmācība būtu droša veselībai, tāpēc ir nepieciešama aizsardzība.​

3. Aizsargcimdi

Tiek pielietoti, lai neradītu traumu partnerim.

4. Maska acīm

Pielieto lipīgo roku “Chi Sau” tehniku apmācībai. Šī tehnika māca sajust pretinieka darbības izmantojot tikai taustes sajūtas. Pielieto vidēja un augsta līmeņa mācekļa pakāpēs.

PROGRAMMA

   Baltijas Wing Tsun Kung Fu Asociācijas - (BWTA-EEWTO-IWTA) apmācības programma ir tāda pati kā galvenai Leung Ting Wing Tsun Kung Fu skolai Honkongā. Visas prasības un kritēriji kvalifikācijas eksāmeniem studentiem un meistariem ir vienādas. Visus eksāmenus apstiprina izsniegtie diplomi, kurus reģistrē galvenajā IWTA birojā. Apmācības programma ir izstrādātā tā, lai sistemātiski etapos apgūtu visu Wing Tsun Kung Fu sistēmu. Katrai pakāpei, līmenim ir nepieciešamas apgūt noteiktas zināšanas (tehnika, filozofija, teorija), kuras tiek pārbaudītas kārtojot eksāmenu.

Ir dažādas iespējas apgūtu Leung Ting Wing Tsun Kung Fu.

 • Regulāri treniņi

 • Ikmēneša kursi BWTA (intensīvas apmācības kursi)

 • Semināri, kurus vada pieredzējušākie asociācijas meistari BWTA – EEWTO – IWTA

 • Nometnes (tematiskās, sezonālas), kuras vada augsta līmeņa meistari.

MEISTARĪBAS PAKĀPES

   Studentu un meistaru kvalifikācijas gradācija Leung Ting Wing Tsun Kung Fu ir stingri noteikta. Tā ir paredzēta, lai jebkurš spētu noteikt konkrētā cilvēka zināšanas. Visi līmeņi (studenta vai meistara) ir apstiprināti ar attiecīgiem sertifikātiem, kurus izdod internacionālā Wing Tsun organizācija (IWTA). Tas garantē, ka Jūs saņemiet zināšanas, kuras ir meistaru nododas paaudzēm “no rokas rokām”.

   Leung Ting Wing Tsun Kung Fu studentiem, instruktoriem un meistariem ir stingra gradācija. Tas tiek darīts, lai katrs students saprastu ko ir iemācījies un kur atrodas “Wing Tsun izzināšanas ceļā”, kā arī lai izslēgtu nekvalitatīvu apmācību.

Leung Ting Kung Fu līmeņu sistēma sastāv no divām stadijām: students, meistars. Studenta un meistara stadijas dalās līmeņos.

1. Studenta posms sastāv no 12 pakāpem. Students, kurš apguvis pēdējo studenta pakāpi var kļūt par meistaru.

Sākuma pakāpes

1.png

1. zeme, sēklas

2.png

2. saullēkts

3.png

3. silta rīta saule

4.png

4. spoža saule

Vidējās pakāpes

5.png

5. pumpurs

6.png

6. lapa

7.png

7. ūdens

8.png

8. augļi, plūmes

Augstākās pakāpes

9.png

9. dārgmetāls

10.png

10. dārgmetāls

11.png

11. dārgmetāls

12.png

12. dārgmetāls

   2. Meistara posms sastāv no 12 pakāpēm, kuras ir sadalīts trīs posmos.

1. tehniķa pakāpe

2. - 4. tehniķa pakāpe

5. - 8. praktiķa pakāpe

9. apgaismības pakāpe

Tehniķa posms - meistars no 1. līdz 4. līmenim. Apgūst, izzina pamata Wing Tsun tehnikas, metodes un principus, tādēļ viņus sauc par tehniķiem. Cīnītāji sasnieguši tehniķa līmeni zina Leun Ting Wing Tsun paņēmienus un prot tos izmantot, bet ne līdz pilnībai, "noslīpēti".

Praktiķa posms - meistars no 5. līdz 8. līmenim. Spēj praksē brīvi pielietot apgūtos principus un metodes, kombinē un atrod saikni starp tām. Cīnītājus, kuri sasnieguši šo Leung Ting Wing Tsun Kung Fu posmu, sauc par praktiķiem. Viņi prot prasmīgi pielietot tehniku, un viņu sitieni ir ļoti stipri. Jo augstāks ir praktiķa līmenis, jo vairāk viņš zina par Wing Tsun, kā arī zina citu cīņas stilu teorijas un salīdzina tās, lai labāk izprastu savu sistēmu.

Apgaismības (filozofijas) posms ir no 9. līdz 12. meistarības līmenim. Tie kuri sasniedz šos līmeņus, saprot visas Wing Tsun un citu cīņas stilu teorijas. Kā arī zina un saprot Wing Tsun sistēmu tādā līmenī, ka spēj izskaidrot visus teorētiskos jautājumus, dažādu tehniku un metožu vājās un stiprās puses. Šo līmeņu meistariem ir jāprot apvienot teorijas, loģiski un filozofiski izskaidrojot ne tikai Wing Tsun, bet arī citas cīņu mākslas.

SKOLAS NOTEIKUMI
 • Vienmēr nāc uz treniņu laicīgi!

 • Treniņos jāierodas kārtīgā un tīrā apģērbā!

 • Jāciena kluba vadītājs (Si-Fu) un instruktori (Si-Hing)!

 • Uzrunājiet kluba vadītāju un instruktorus pēc nosaukumiem Si-Fu vai Si-Hing!

 • Cītīgi mācies un neaizmirsti noteikumus!

 • Vienmēr esi disciplinēts!

 • Ieejot un izejot no telpas, vienmēr paklanieties pret meistaru portretiem!

 • Satiekoties ar kluba vadītāju (Si-Fu) vai instruktoru (Si-Hing), sasveicinoties jāpaklanās!

 • Vienmēr paklanieties, lai pateiktos Si-Fu vai Si-Hingam par padomu vai kļūdu labošanu!

 • Treniņos apgūtos paņēmienus un zināšanas izmantojiet tikai pašaizsardzības vai glābiņa nolūkos!

 • Esiet draudzīgi pret saviem Kung Fu brāļiem un māsām!

 • Nekad nepārkāpiet Wing Tsun Kung Fu skolas noteikumus!

training.jpg
bottom of page